6 marca 2024
Dezynfekcja i pielęgnacja fotela stomatologicznego

Właściwa pielęgnacja fotela stomatologicznego tylko z pianką PROSEPT FOAM od Higiena Dent

Fotel stomatologiczny w Twoim gabinecie to nie tylko niezbędny element jego wyposażenia lecz zapewne pierwsza rzecz, którą widzi pacjent przekraczając próg gabinetu i najbardziej widoczny jego element. Czysty i odpowiednio zadbany fotel zabiegowy wiele mówi o czystości Twojej kliniki. Aby jak najdłużej utrzymać go w doskonałym stanie trzeba odpowiednio o niego zadbać. A dobrze wykonany i odpowiednio zadbany fotel dentystyczny może służyć przez wiele lat. Co więc należy robić aby jak najlepiej o niego zadbać? Użyć odpowiednich do jego czyszczenia i dezynfekcji środków, np. delikatnej pianki do dezynfekcji o szerokim spektrum działania Prosept Foam Hygiene360.

 

1. Zrezygnuj z agresywnych środków chemicznych. Użyj łagodnych środków do dezynfekcji.

Tapicerka fotela zabiegowego to kliniczna powierzchnia kontaktowa narażona na kontakt ze śliną i krwią pacjenta, która pojawia się podczas przeprowadzanych zabiegów. Może przyczynić się do krzyżowego przenoszenia zarazków poprzez skażenie w wyniku kontaktu dłoni z zanieczyszczonymi powierzchniami. Do jej czyszczenia należy użyć bezpiecznych i delikatnych ale na tyle silnych środków do dezynfekcji aby jej nie uszkodzić, jednocześnie i skutecznie pozbywając się mikroorganizmów. Prosept Foam Hygiene360 to pianka dezynfekująca, która posiada doskonałe właściwości czyszczące, jednocześnie chroniąc delikatne powierzchnie.

Doskonale sprawdzi się w tym przypadku do czyszczenia powierzchni foteli i krzeseł dentystycznych, ponieważ zapobiega rozwarstwianiu i pękaniu ich delikatnego pokrycia.

 

PROSPET FOAM - pianka do dezynfekcji fotela stomatologicznego - Higiena Dent

2. Przeznaczenie i skład

Zastosowanie agresywnych środków chemicznych lub środków do dezynfekcji na bazie alkoholu może uszkodzić wykończenie powierzchni fotela stomatologicznego powodując łuszczenie i pękanie tapicerki. Kupując środek do dezynfekcji należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie i skład. Nieodpowiednio dobrany preparat może powodować np. odbarwienie powierzchni. Pianka Prosept Foam Hygiene360 nie zawiera w składzie alkoholu i aldehydów. Jest skuteczna i delikatna do dezynfekcji, czyszczenia i pielęgnacji nieinwazyjnych urządzeń medycznych o delikatnych powierzchniach.

 

3. Jak używać Prosept Foam Hygiene360?

Piankę Prosept Foam Hygiene360 nałóż na dezynfekowaną powierzchnię i dokładnie rozprowadź (najlepiej suchym, jednorazowym ręcznikiem). Przetrzyj siedzisko, zagłówek, oparcie i podłokietniki. Odczekaj wymagany czas działania. Piankę Prosept Foam Hygiene360 wyróżnia krótki czas ekspozycji – wystarczy 60 sekund. Produkt jest aktywny wobec bakterii, grzybów i wirusów takich jak HBV, HCV, HIV. Pianka Prosept Foam Hygiene360 jest jednym z najchętniej kupowanych produktów w naszym sklepie.

Pamiętaj aby przed przystąpieniem do dezynfekcji ze względów bezpieczeństwa założyć fartuch, rękawiczki i maseczkę.

 

4. Oprócz dezynfekcji? Regularny serwis i konserwacja

Producenci foteli zabiegowych zalecają ich coroczny serwis aby utrzymać sprzęt w doskonałym stanie. Pamiętaj również aby w razie problemów z którymkolwiek z elementów fotela niezwłocznie zgłosić się do serwisu producenta.