2 stycznia 2023
Prosept Foam – pianka do dezynfekcji delikatnych powierzchni.

Prosept Foam – pianka do dezynfekcji delikatnych powierzchni.

PROSPET FOAM - pianka do dezynfekcji delikatnych powierzchniDezynfekcja powierzchni w gabinecie stomatologicznym lub medycznym ma kluczowe znaczenie dla ograniczenia przenoszenia bakterii i chorobotwórczych patogenów, na które narażeni są zarówno pacjenci jak i pracownicy placówek. Usuwanie drobnoustrojów odgrywa ogromną rolę dla kontroli zakażeń związanych z placówkami ochrony medycznej (gabinety stomatologiczne, kliniki, lecznice czy ośrodki zdrowia). Powierzchnie kontaktowe, takie jak np. blaty, fotele stomatologiczne, nosze, leżanki medyczne, lampy i inne powierzchnie z tworzyw sztucznych mogą potencjalnie przyczynić się do krzyżowego przenoszenia zarazków poprzez skażenie w wyniku kontaktu dłoni z zanieczyszczonymi powierzchniami. Chociaż dezynfekcja rąk ma kluczowe znaczenie, ochrona powierzchni przed zanieczyszczeniami, ich dezynfekcja pomiędzy pacjentami przy użyciu odpowiednich środków do dezynfekcji zapewni bezpieczną barierę ochronną przeciw ustrojami i zatrzyma potencjalny łańcuch zakażeń.

 

Warto wspomnieć, że wszelkie przeprowadzane procedury dezynfekcji w gabinecie stomatologicznym będą skuteczne i bezpieczne jedynie wtedy, kiedy zostaną wykonane przez odpowiednio wyszkolony do tego personel. Odpowiednio przeprowadzone protokoły dezynfekcji, prawidłowe postępowanie pracownika placówki i przestrzeganie najlepszych praktyk podczas dezynfekcji to gwarancja skuteczności i klucz do prawidłowo przeprowadzonego procesu dezynfekcji.

 

Prosept Foam Hygiene360 jest środkiem do dezynfekcji w postaci pianki, który w skuteczny i bezpieczny sposób dezynfekuje delikatne, nieinwazyjne urządzenia medyczne i powierzchnie w gabinecie stomatologicznym. Preparat gwarantuje długotrwałą ochronę antybakteryjną. Szerokie spektrum zastosowań, krótki czas działania produktu na dezynfekowany obszar (produkt usuwa m.in. WZW typu B/C, wirusy grypy, herpeswirusy czy rotawirusy już w 30 sekund, pozostałe w ciągu 1 minuty), brak zawartości aldehydów i alkoholu w składzie sprawia, że pianka Prosept Foam jest jednym z najchętniej kupowanych produktów do dezynfekcji marki Hygiene360 w naszym sklepie.

 

Prosept Foam oprócz idealnych właściwości czyszczących chroni delikatne powierzchnie, zapobiega rozwarstwianiu i pękaniu materiałów dlatego z powodzeniem może być używana np. do czyszczenia foteli stomatologicznych. Poręczna butelka z pianką tworzy bogatą, nieaerozolową pianę, którą łatwo nakładać na trudno dostępne miejsca a całkowicie biodegradowalne opakowanie sprawia, że produkt jest ekologiczny.

 

Serdecznie zapraszamy do naszego sklepu www.higienadent.com, w którym obecnie trwa promocja na piankę do dezynfekcji Prosept Foam.