28 listopada 2022
Prosept Sonic – dezynfekcja w myjce ultradźwiękowej

Dezynfekcja zanieczyszczonych instrumentów stomatologicznych i medycznych w myjce ultradźwiękowej stanowi najpopularniejszą metodę ich mechanicznego czyszczenia. Myjki ultradźwiękowe wykorzystując częstotliwość ultradźwięków w połączeniu ze skutecznymi do ich użycia koncentratami (jak np. koncentrat oparty na wysokowydajnych alkalicznych składnikach aktywnych: Hygiene360 Prosept Sonic) stanowią pełną i kompleksową formę pozbycia się zanieczyszczeń bakteryjnych, osadu, pozostałości z krwi, tkanek, białka i pozostałych drobnoustrojów ze sprzętu stomatologicznego. Prosept Sonic jest silnym środkiem czyszczącym, dlatego mycie wstępne i ponowne narzędzi stomatologicznych nie jest wymagane. Wykonany z wysoce skutecznych składników aktywnych, bez zawartości aldehydów i fenoli w składzie, Prosept Sonic gwarantuje najlepsze działanie jakiego potrzebujemy do skutecznego użycia.

 

PROSEPT Sonic płyn do mycia narzędzi stomatologicznych w myjce ultradźwiękowejKorzyści, jakie daje użycie koncentratu Prosept Sonic – zwłaszcza silne właściwości czyszczące jakie posiada (warto wspomnieć, że preparat z powodzeniem usuwa również cement i gips!), potwierdzają i dają gwarancję bezpiecznego i skutecznego czyszczenia wszelkich instrumentów stomatologicznych oraz chirurgicznych, jak np:

i wielu innych, precyzyjnych instrumentów używanych na co dzień w gabinecie stomatologicznym. Środka nie należy stosować do narzędzi oznakowanych kolorami oraz wykonanych z aluminium, nylonu i naturalnego włosia.

Przed pierwszym zastosowaniem produktu zalecane jest sprawdzenie kompatybilności materiału – zapewni to bezpieczne użycie i trwałość narzędzi. Preparat możemy użyć również do procedur zanurzeniowych bez ultradźwiękowej kąpieli czyszczącej.

Oprócz doskonałych właściwości wobec zanieczyszczeń, o których wspomnieliśmy należy pamiętać, że koncentrat to również łatwe, proste i ekologiczne zastosowanie. Koncentrat jest płynny, niepieniący a każda butelka posiada łatwe oznaczenia ułatwiające szybkie dozowanie produktu. Nakrętka koncentratu z miarką o pojemności 20 ml zapewnia dokładność stosowania i wydajność, a co za tym idzie – ekologiczne użycie.

Prosept Sonic dysponuje doskonałymi cechami, jakich wymaga się od idealnego koncentratu do dokładnego czyszczenia zanieczyszczonych narzędzi stomatologicznych i chirurgicznych w myjce ultradźwiękowej. Jego trzy główne i najważniejsze cechy to:

Prosept Sonic dostępny jest w butelce z poręcznym uchwytem o pojemności 1l.