3 października 2022
Skuteczna dezynfekcja urządzeń ssących, separatorów amalgamatu i spluwaczek – PROSEPT Jet D

Koncentrat płynu do dezynfekcji i czyszczenia urządzeń ssących, spluwaczek i separatorów amalgamatu - PROSEPT Jet D

W każdym gabinecie stomatologicznym procedura dezynfekcyjna urządzeń ssących, spluwaczek i separatorów amalgamatu z uwagi na wysokie ryzyko infekcji bakteryjnej i wirusowej wymaga bezpiecznego i skutecznego działania.

 

Codzienny kontakt sprzętu stomatologicznego z drobnoustrojami, śliną czy zanieczyszczeniami krwią pacjentów wymaga sprawdzonych produktów do dezynfekcji o szerokim spektrum działania i krótkim czasie ekspozycji. Higiena w gabinecie stomatologicznym to priorytet i gwarancja bezpieczeństwa personelu i pacjentów a wszelkie niedopatrzenia mogą ponieść za sobą poważne konsekwencje.

 

Prosept Jet D to sprawdzony koncentrat do dezynfekcji i czyszczenia urządzeń ssących, spluwaczek i separatorów amalgamatu prosto od szwajcarskiego producenta środków do dezynfekcji Hygiene360. Wieloletnia wiedza i doświadczenie Hygiene360 pozwoliło na stworzenie wysokiej jakości produktu, silnego i bezpiecznego a zarazem, dającego gwarancję skutecznego działania. Prosept Jet D jest najchętniej wybieranym koncentratem do dezynfekcji urządzeń przez stomatologów i właścicieli gabinetów stomatologicznych na całym świecie.

 

Dlaczego? Prócz wspomnianych wyżej korzyści, przyjrzyjmy się bliżej właściwościom koncentratu, jego składowi, spektrum jego zastosowań oraz czasie ekspozycji:

  1. Wysokowydajny koncentrat – 1 litr koncentratu środka dezynfekującego wystarcza na wyprodukowanie 100 litrów roztworu roboczego.
  2. Niepieniący się roztwór – delikatnie czyści stomatologiczne urządzenia ssące.
  3. Proste stosowanie – butelka posiada wygodną podziałkę ułatwiającą właściwe dozowanie produktu w celu osiągnięcia pożądanego poziomu stężenia cieczy roboczej.
  4. Skuteczny wobec zanieczyszczeń  – dzięki zawartości substancji zasadowych środek dezynfekujący skutecznie usuwa osady, takie jak krew, białko, jak i inne osadzające się substancje.
  5. Nie tylko dezynfekcjaPROSEPT Jet D nie zawiera żadnych substancji agresywnych, takich jak aldehydy czy fenole i tym samym zapewnia wysoką kompatybilność materiałową jak również dbałość o żywotność przewodów ssących i urządzeń ssących. Dodatkowo, substancje przeciwpienne chronią części mechaniczne urządzenia ssącego gwarantując jego nieprzerwaną pracę.
  6. Dozowanie koncentratu – stężenie 2% = koncentrat 40 ml + woda 1960 ml / czas ekspozycji czyszczonej powierzchni na działanie środka od 15 do 60 min (w pełni wirusobójczy).
  7. Właściwości fizyczneProsept Jet D jest w pełni skoncentrowanym preparatem o żółtym kolorze i aromatycznym zapachu, wykonany z jak najlepszych, wysoce skutecznych substancji aktywnych, zapewnia najlepszą wydajność jako koncentrat.
  8. Spektrum działania, czas ekspozycji PROSEPT Jet D został przetestowany pod kątem skuteczności wobec szerokiego spektrum drobnoustrojów zgodnie z obowiązującymi Normami Europejskimi. Produkt przeszedł testy pod kątem niskiego i wysokiego stężenia obciążenia organicznego.

 

Prosept Jet D jest bakteriobójczy, drożdżobójczy, ograniczony wirusobójczy (wirusy otoczkowe, w tym HBV, HCV, HIV i koronawirusy, a także adenowirusy bezotoczkowe i norowirusy); skuteczność działania w czasie 15-30 minut zapewnia gwarancję w pełni wirusobójczego produktu, a co za tym idzie bezpieczeństwa w gabinecie stomatologicznym zarówno dla stomatologa jak i dla pacjenta.

 

PROSEPT Jet D zakupicie Państwo w atrakcyjnej cenie w sklepie stomatologicznym www.higienadent.com.